شرایط پذیرش اثر برای نشر و چاپ در انشارات برهان نور

همکاری انتشارات برهان نور برای چاپ کتاب به دو روش صورت می­گیرد که عبارتند از:

 

 1. سرمایه­ گذاری کامل توسط انتشارات برهان نور:

  در این روش، کتاب پیشنهاد شده به دو داور آشنا به موضوع کتاب، که از اساتید و یا صاحب­نظران مرتبط هستند جهت ارزیابی ارجاع می­شود. سپس در شورای علمی انتشارات، نتایج ارزیابی داوران ارائه شده و کتاب پیشنهادی بر مبنای نظر داوران و همچنین بر اساس نظرات اعضای شورا ، هم از لحاظ کیفیت علمی اثر و هم از نظر امکان­سنجی بازگشت سرمایه، مورد بررسی قرار می­گیرد. پس از این مرحله، در صورت تصویب شورا برای چاپ کتاب پیشنهادی، کتاب مورد نظر برای طی مراحل فنی به واحد تولید انتشارات سپرده شده و پس از عقد قرارداد با صاحب اثر برای دریافت مجوز به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال می­شود.

 2. سرمایه­ گذاری کامل توسط مؤلف یا مترجم :

  در این شیوه تمامی حقوق چاپ و امتیازات آن متعلق به صاحب کتاب بوده و انتشارات برهان نور فقط خدمات چاپ را به عمل می­آورد. در این روش، کتاب پیشنهاد شده تنها از نظر کیفیت علمی اثر توسط شورای انتشارات و دو داور آشنا با موضوع کتاب، مورد ارزیابی قرار می­گیرد و در صورت احراز شرایط لازم، برای طی مراحل فنی به واحد تولید انتشارات سپرده شده و برای دریافت مجوز به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال می­‌شود.

شرایط و نحوه پذیرش اثر برای بررسی در انتشارات برهان نور

 • پدیدآورندگان و مترجمانی که به نشر کتاب در انتشارات برهان نور تمایل دارند باید، با در نظر گرفتن ملاحظات ذیل و با توجه به موضوع اثر، فرم «پیشنهاد همکاری» را از وب سایت دریافت و آن را پس از کامل کردن ارسال کنند. در این مرحله، به ارسال متن اثر پیشنهادی نیازی نیست. در صورتی که اثر در حوزه فعالیت انتشارات قرار داشته باشد و مناسب برای بررسی تشخیص داده شود، برای دریافت متن اثر با پدیدآورنده تماس گرفته خواهد شد.
 • اثری که در مؤسسه انتشاراتیِ دیگری در حال بررسی باشد در گروه انتشاراتیِ برهان نور برای بررسی پذیرفته نمی‌شود.
 • پس از تماس با پدیدآورنده، برای بررسیِ اثر باید متن کاملِ پرینت‌شده در اختیار انتشارات برهان نور قرار بگیرد. فایل کامپیوتری و یا بخشی از اثر پذیرفته نمی‌شود.
 • در مورد آثار ترجمه‌شده، باید نسخه اصلیِ کتاب نیز ارائه شود.
 • فقط آثار تایپ‌شده برای بررسی پذیرفته می‌شود.
 • زمان تقریبی بررسیِ اثر حداقل ۲۰ روز کاری است.
 • انتشارات برهان نور برای پذیرش یا نپذیرفتن آثار پیشنهادی، بر اساس معیارها و ملاحظات خود تصمیم می‌گیرد. پذیرفته نشدن اثر لزوماً به معنای پایین بودن کیفیت کار پدیدآوردنده اثر نمی‌باشد.

پذیرش اثر

تمامی اطلاعات شما نزد انتشارات برهان نور محفوظ است و گواهی می‌گردد هیچ گونه اطلاعاتی توسط انتشارات برهان نور در اختیار سایر افراد قرار نگیرد.
 • Accepted file types: pdf, doc.
  در صورت تمایل می‌توانید فایل خود را بارگذاری کنید (World ,PDF)
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.